Abate Berihun and the Addis Ken Project
pá 31/5/  
20 hod.
Rezervace
lístku
Abate Berihun - sax & zpěv
Roy Mor - piano
David Michaeli - basa
Amir Bar Akiva - bicí


Addis Ken – አዲስ ቀን („Nový den“ v amharštině) – je název jedinečného hudebního projektu zpěváka a saxofonisty Abateho Berihuna a pianisty Roye Mora, dvou uznávaných mezinárodních umělců. Plodný saxofonista, skladatel a zpěvák Berihun je jedním z nejvýznamnějších izraelských & etiopských hudebníků, který koncertoval a spolupracoval s hudebními velikány, jako jsou Mulatu Astatke, Mahmoud Ahmed a Gigi, a je zakladatelem a vůdcem vlivných afro-jazzových a etnických souborů. "Tezeta", "Ras Dashen" a "Kuluma".
Addis Ken je Berihunův nový hudební projekt a je to všechno o oduševnělém groove, duchovním hledání a srdečném blues. Spolu s baskytaristou Davidem Michaelim (Shalosh) a bubeníkem Amirem Bar Akivou skupina přináší na pódium originální hudbu, která spojuje židovsko-etiopskou soulovou hudbu a modlitby předávané generacemi s nestárnoucími duchovními a tajemnými texty. Výsledkem je "strhující setkání mezi starověkými etiopskými tradicemi a odkazem moderního jazzového souboru, prosyceného hudebním dobrodružstvím, hlubokým groovem a duchem blues."
Addis Ken Project vystupovali na mezinárodní úrovni v klubech a na festivalech v Dánsku, Panamě a Kanadě, stejně jako na Red Sea Jazz Festival v Eilatu a na mezinárodním Jeruzalémském jazzovém festivalu a sklidili nadšené ohlasy v médiích. V roce 2020 získali nejvyšší umělecký grant izraelského ministerstva kultury. Jejich nové album bylo nedávno nahráno ve Švédsku.
"Je radost se na ně dívat. Addis Ken je něco jako superskupina." - Barry Davis, Jerusalem Post
„Když Abate Berihun otevřel ústa a začal zpívat starodávnou modlitbu s nejautentičtější bluesovou artikulací, jakou jsem v životě slyšel, už jsem se vznášel nad sedadlem. Každý zvuk v této show vystřelí přímo do vaší duše…“ - Ben Shalev, Haaretz