Českolipský jazz mani-fest 2018

27. 2. od 20:00 hodin

Weller Parker Drobka - Hard Core Jazz / Chicago, New York

Ostří muži netančí!
Chris Weller – saxofony a elektronika
..je z Chicaga (Illinois, U.S.A.), lídr (mimo jiné) svého legendárního jazzového tria Hanging Hearts. Chris Weller je i skladatel žijící v Chicagu (USA). V letech 2007-2010 absolvoval Berklee College of Music v Bostonu, kde získal bakalářský titul v oboru hry na saxofon. Wellerova baterie pedálových efektů a používaných loopů je mezi americkými saxofonisty zcela výjimečná.

Mike Parker – kontrabas, baskytara, elektronika
Rodák z New Yorku začal svou profesionální kariéru ve věku pouhých sedmnácti let hraním funku a rocku po newyorských klubech. Nyní má 28 let a mezitím cestoval s hudbou po celé Evropě a Americe s mnoha jazzovými i rockovými kapelami, vyhrál několik mezinárodních soutěží, studoval kontrabas na konzervatoři v Amsterdamu, hrál s některými z největších současných jazzových hudebníků a nahrál tři svá alba.

Devin Drobka – bicí
Devin Drobka je jazzový bubeník žijící nyní v Milwaukee. Devin vystupoval s veličinami jako jsou Bruce Barth, Jerry Bergonzi, Tony Malaby, Dave Santoro, Dan Tepfer.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
28. 2. od 20:00 hodin

Albert Vila Trio - modern music / ESP


ALBERT VILA TRIO zahraje samozřejmě skladby z nové, v pořadí již čtvrté Vilovy autorské desky, která vyšla na renomované značce Fresh Sound Records – „THE UNQUIET SKY“. Album natočil v New Yorku, a to pod dohledem renomovaného zvukového inženýra Michaela Brorbyho. Ve studiu se s Vilou, mimochodem absolventem stipendijního jazzového studia na Manhattan School Of Music v New Yorku (2006-07), sešla hvězdná americká trojka: pianista Aaron Parks (ex-Terence Blanchard, Kurt Rosenwinkel, Joshua Redman), kontrabasista Doug Weiss (podílel se na deseti albech Kevina Hayse) a bubeník Jeff Ballard (toho jistě netřeba představovat)!

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
2. 3. od 20:00 hodin

Rudy Linka extra Trio - USA


Band: Drums Rudy Royston a bass Peter Herbert.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
8. 3. od 20:00 hodin

Kristina Barta - piano trio / CZ


Od roku 2015 vystupuje se svou skupinou Kristina Barta Trio v klubech i na jazzových festivalech. V roce 2015 vystoupila na Bohemia Jazz Festu a získala cenu JazzPrix. V roce 2016 nominoval Český rozhlas Kristina Barta Trio (ve složení Kristina Barta piano, Jan Fečo – basová kytara a Marek Urbánek – bicí) koncertem ze Studia A Českého rozhlasu z 28. května 2015 do soutěže Euroradio Jazz Competition, kde se probojovalo do finále mezi nejlepší čtyři skupiny a vystoupilo na finálovém večeru soutěže 6. července 2016 v Amsterdamu.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.20. 3. od 20 hodin

Alex Goodman Trio / USA


Alex získal 1.cenu na mezinárodní kytarové soutěži Montreux Jazz Festival. Nedávno dokončil se svojí skupinou nové CD v New Yorku a jede ho propagovat do Evropy. V jeho quintetu jsou mladí nadějní hráči, kteří společně hráli s Terence Blanchard, John Patitucci, Chris Potter, Jeff Ballard a Avishai Cohen.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

19. 4. od 20 hodin

Parc X Trio - modern music / Canada


Po roce k nám zavítá skvělé trio.
Parc X Trio je pianové jazzové trio, založené v kanadském Motrealu. Gabriel a Alex se potkali při svých studiích na místní univerzitě. Během jednoho roku se stali blízkými přáteli i sousedy v Park Extension, multikulturní čtvrti Montrealu (odtud název kapely). Když totiž přišel čas, aby si hudebníci vybrali název skupiny, oba mladí muži se rozhodli vzdát hold své domovské základně… Parc X trio jsou držiteli Velké ceny (Grand Prix) na Montreal International Jazz Festival z roku 2010.Se svou hudbou procestovali celou Kanadu, USA, Mexiko a Evropu. Jsou známí nasazením a výbušností svých živých vystoupení, jakož i velkým kapelovým charisma. Zvuk jejich nahrávek (6 alb!) je vždy syrový, bez dodatečných úprav a zachycuje jak jejich vášeň pro hudbu, tak ohromující muzikálnost. Původně čistě akustické trio se postupně v plné síle ponořilo i do elektrického jazzrockového světa. Velké množství vlivů od bebopu přes indie-rock až po hip-hop je smícháno dohromady třemi virtuózní hudebníky plynule a beze švů. Jejich láska k velkým melodiím a chytlavým rytmům činí jejich hudbu navýsost posluchačsky vstřícnou, jejich schopnost myslet společně jako jedna jednotka by mohla být považována za téměř telepatickou. Parc X Trio našlo svůj vlastní jedinečný hlas v jazzovém světě se zvukem silně ovlivněným rockem, urban beats (městskými beaty) a současným popem.
http://parcxtrio.com/

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.26. 4. od 20 hodin

Jonathan Lindhorst quartet - modern jazz / Canada


Jonathan Lindhorst je berlínský saxofonista a skladatel, který je aktivním členem berlínského jazzu a improvizované hudební scény, ale také pravidelně hraje v New Yorku a ve své domovské zemi Kanadě. Lindhorst vystupoval na mnoha místech a festivalech po celé Severní Americe a Evropě, jako například North Sea Jazz Festival, The Montreaux Jazz Fest, the L'Off Festival de Jazz a Montreal.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.Plakáty